Головна Політика Єрмак припустив присутність представника Росії на другому саміті миру

Єрмак припустив присутність представника Росії на другому саміті миру

by host

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак припустив участь представника Росії в другому саміті миру. Він сказав про це, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, 15 червня в Швейцарії, де сьогодні стартує перший мирний саміт, на якому немає представників РФ.

«У чому наша сила, що ми – дуже принципові, і ми, знаєте, від вітру не змінюємо позицію. Іще раз хочу чітко сказати, що при президенті Зеленському Мінських домовленостей в тому вигляді, в якому вони були, «Будапешту», який не дав нам нам жодних гарантій і так далі, – не буде. Абсолютно чітка позиція: спільний план всіх країн – цивілізованих, відповідальних країн, які поважають нашу незалежність, територіальну цілісність, суверенітет, – погоджений цими країнами, може бути після цього переданий на другому саміті представнику Росії, де він може бути присутній», – сказав Єрмак, відповідаючи на запитання про те, за яких умов Україна готова говорити з Росією і чи змінилися підходи до цього.

Щодо того, чи вдасться змінити позицію Китаю до другого саміту, Єрмак сказав, що українська сторона відкрита до діалогу.

«Представник Китаю був на другій зустрічі на рівні радників у Джидді, сьогодні Китаю нема, але ми бачимо, що Китай дуже уважно слідкує за цим процесом, і, як сказав президент в Італії два дні тому, якщо наші принципи справедливого миру, територіальної цілісності, питання гуманітарні, ядерної безпеки, якщо вони збігаються, цей діалог – він буде, і ми вважаємо, що ми відкриті до того, щоб долучались країни такі потужні, як Китай і так далі», – заявив голова ОП.

Світові лідери збираються 15 червня в Швейцарії на саміт, метою якого є чинити тиск на Росію, щоб вона припинила війну в Україні.

В українському саміті миру візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 голів держав і урядів з усього світу, 15 червня його відкриватиме президентка Швейцарії Віола Амгерд, повідомила напередодні пресслужба уряду Швейцарії.

Перед початком саміту президентка провела двосторонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським.

Читайте також: Перед самітом у Швейцарії Китай проштовхує свій мирний план – Reuters

Виступаючи на спільній пресконференції Амгерд заявила, що міжнародна спільнота має підготувати для ґрунт для того, щоб Росія була включена в мирний процес «у певний момент у майбутньому».

Президент Зеленський, зі свого боку, заявив, що на саміті миру в Швейцарії представлена загалом 101 держава світу, включно з міжнародними організаціями. «Сьогодні – день нашого спільного успіху. Нам усім разом вдалося дати шанс дипломатії», – сказав він.

Саміт проходить на курорті Бюргеншток у кантоні Люцерн. Швейцарія з ініціативи Києва організувала ці міжнародні збори, щоб обговорити шляхи протистояння російській агресії і досягнення миру в Україні.

Москва, яку не запросили на цю конференцію, відкинула цю зустріч як безперспективну. Китай, який має тісні зв’язки з Росією, заявив, що не поїде на конференцію, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна, зокрема щодо участі Росії.

Як повідомило днями агентство Reuters із посиланням на 10 дипломатів, Китай, пропускаючи саміт миру, лобіює в урядах свій альтернативний мирний план.

За день до конференції, 14 червня, російський президент Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

У МЗС України заявили, що «всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту». Українські дипломати зауважили, що показовим є час проголошення заяви Путіна, адже, «закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні Саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті».

Читайте також: «Досягнення миру вимагає участі й діалогу усіх сторін» – проєкт комюніке саміту миру

Читайте також