Головна Політика США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

by host

Сполучені Штати та декілька ключових союзників, зокрема Велика Британія, активно обговорюють, наскільки рішуче взяти на себе зобов’язання щодо членства України в НАТО на майбутньому саміті альянсу у Вашингтоні, повідомляє CNN 19 червня.

При цьому США стикаються з критикою з боку низки європейських країн через те, що вони не бажають, за словами багатьох американських і європейських джерел, знайомих з дискусіями, йти так далеко, як хотіли б деякі.

Офіційні особи США та Німеччини запропонували, щоб альянс під час саміту наступного місяця пообіцяв, що Україна отримає «міст» до членства в НАТО, а не «незворотний шлях», як заявив у квітні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Цю риторику схвалюють Великобританія та кілька країн Східної та Центральної Європи, повідомили CNN численні джерела, знайомі з дискусіями.

Повідомляється, що остаточні формулювання альянсу щодо України є критичними. Найближчими днями союзники ретельно обговорюватимуть його, а потім ретельно досліджуватимуть, оскільки він окреслюватиме світові, зокрема Росії, які цілі є для України в НАТО.

Високопоставлений американський чиновник заявив, що представники адміністрації Байдена не вважають, що слово «незворотній» отримає підтримку всього альянсу, вказуючи, зокрема, на Угорщину як на країну, яка, ймовірно, утримується.

Деякі члени НАТО також неохоче вживають це слово, оскільки Україна ще не здійснила всіх необхідних демократичних і антикорупційних реформ, необхідних для членства, сказав інший американський урядовець.

Читайте також: Дуда: Польща «рішуче підтримує» офіційне запрошення Україні вступити в НАТО

«Більшість центральноєвропейських країн розчаровані двозначністю і зволіканням адміністрації Байдена», коли йдеться про визначення конкретного шляху для України, сказав CNN один з центральноєвропейських дипломатів.

Інший європейський чиновник, країна якого більш агресивно налаштована щодо членства України, ніж США, заявив, що європейські союзники безпосередньо лобіюють у Білому домі, щоб зробити шлях України якомога чіткішим.

«Ми інстинктивно відчуваємо, що має бути прокладений новий шлях. Слід розглянути можливість прискореного просування [України до членства в НАТО]», – сказав він.

Президент США Джо Байден раніше цього місяця заявив, що він не готовий підтримати «натовізацію» України.

Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен каже, що цього року НАТО зробить «конкретні кроки, щоб наблизити Україну», і створить «міцний і добре освітлений міст до членства».

Читайте також: Блінкен: на саміті НАТО у Вашингтоні ухвалять рішення, які «забезпечать успіх України»

Саміт НАТО відбудеться 9-11 липня цього року у Вашингтоні. Як очікується, на саміті НАТО запевнить Україну у військовій, політичній і фінансовій підтримці, а також перебере на себе координацию безпекової допомоги Києву, яка зараз надається під проводом США у форматі «Рамштайн».

У рамках саміту відбудеться засідання Ради Україна-НАТО на найвищому рівні. За даними міжнародної преси, західні партнери просять Київ не завищувати очікування щодо перспектив членства України в Альянсі.

Україна, яка бореться з російським вторгненням, чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом НАТО. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.

Читайте також