Головна Суспільство У Нацполіції не ведуть окремої статистики щодо побиття військовослужбовців ЗСУ

У Нацполіції не ведуть окремої статистики щодо побиття військовослужбовців ЗСУ

by host

Національна поліція України не веде окремої статистики нападів на військовослужбовців Збройних сил України. Такі випадки кваліфікують, переважно, як хуліганство або нанесення тілесних ушкоджень. І ці випадки найбільш резонансні у суспільстві, сказала в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») речниця Національної поліції України Олена Бережна.

«Що стосується нападів на військових, ми не можемо окремо сказати кількість безпосередньо цих випадків, тому що вони кваліфікуються Кримінальним кодексом або як нанесення тілесних ушкоджень, або як хуліганство. Випадки побиття військових є найбільш резонансні. Суспільство реагує, і не можна говорити що це погано… Реакція громадськості на такі кричущі і ганебні випадки – позитивна», – заявила речниця.

За словами Олени Бережної, окрім нападів, правоохоронці розслідують також і підпали автомобілів військовослужбовців.

«Що стосується підпалів автомобілів військових, то таких випадків більше 200 з початку року скоєно. І вони скоюються виключно на замовлення агентів РФ. Тобто вони шукають таких людей, які на їхнє замовлення і з метою проведення інформаційно-психологічних операцій в Росії винаймають підлітків або людей, які шукають роботу і легкого заробітку, легких грошей, і спалюють автомобілі військових», – розповіла поліцейська.

А от членкиня комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, народна депутатка від партії «Голос» Соломія Бобровська, вважає що таким випадкам можуть запобігти або глобальні зміни, зокрема і в системі освіти, або перенаправлення ресурсів у правоохоронних органах. Зокрема, депутатка згадує діяльність поліцейських у «оперативних закупівлях» на сервісі Onlyfans, де продають відвертий контент.

«Щодо запобіжників – я не маю, на жаль, відповіді, окрім системних, глобальних змін, як з дітьми повинні займатися. Школа національно-патріотичного виховання, завантаженість, це глобальні речі, до яких Україна сьогодні, на жаль, не готова застосувати таких мір. Тут питання тоді буде, в першу чергу, до Служби безпеки України, до Національної поліції, та до їхніх колег і їхньої роботи. Не всі мають займатися лише Onlyfans-ом та купівлею для оперативної розробки якихось там ледь не порнографічних речей. Ми бачили такі публічні кейси від Нацполу. Тому тут і заборона Telegram, чи TikTok – це далеко не є вихід, це все буде обходитись і працювати», – заявила Соломія Бобровська.

Цього тижня стало відомо про кілька випадків побиття військовослужбовців в Україні.

Зокрема прокуратура повідомила про підозру «особі, яка завдавала ударів» за фактом побиття військовослужбовця у місті Сміла. Підозрюваного затримали.

Також напередодні поліцейськів Івано-Франківську затримали трьох чоловіків, які побили військового. Наразі вирішується питання про повідомлення всім трьом про підозру в хуліганстві, вчиненому групою осіб. В разі обвинувального рішення суду їм може загрожувати до чотирьох років позбавлення волі.

Читайте також