Головна Суспільство ЄС закликає Росію звільнити з полону цивільних українців і пустити до них Червоний Хрест – заява

ЄС закликає Росію звільнити з полону цивільних українців і пустити до них Червоний Хрест – заява

by host

ЄС закликає Росію виконувати свої міжнародні зобов’язання – звільнити затриманих українських цивільних осіб, надати списки імен і місцеперебування всіх українців, позбавлених волі. Про це йдеться 23 травня у заяві за підсумками засідання Постійної ради Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) у Відні.

«Росія також має забезпечити негайний, безпечний та безперешкодний доступ МКЧХ (Міжнародний комітет Червоного Хреста – ред.) до всіх об’єктів, де утримуються українці, як на тимчасово окупованих територіях України, так і в Росії», – наголошують у раді ОБСЄ .

У заяві зазначено, що питання зниклих безвісти мирних громадян України нерозривно пов’язане з ситуацією щодо тисяч українських дітей, які залишаються зниклими безвісти після депортації Росією. Зазначено, що Росія «нехтує своїми обов’язками та зобов’язаннями щодо реєстрації, відстеження, зв’язку та відновлення контактів із сім’ями загиблих цих дітей, посилюючи тяжкість їхнього становища».

Також у заяві звернули увагу на перешкоди з боку Росії зусиллям України з пошуку та ідентифікації зниклих безвісти, включаючи відмову Росії надати пошуковим групам доступ або гарантії безпеки для відвідування українських територій, які Росія окупувала.

В ЄС зазначають, що станом на лютий 2024 року щонайменше 28 тисяч громадян України офіційно вважаються зниклими безвісти.

За оцінками проєкту з пошуку зниклих українців «Знайти своїх», всього російськими військовими чи співробітниками правоохоронних органів без висування звинувачень могли бути затримані близько 7500 цивільних осіб. Знайти вдалося близько 200. До цієї статистики не входять вивезені з території України діти, вивезення яких стало підставою для ордеру на арешт президента РФ Володимира Путіна, виданого Міжнародним кримінальним судом.

Читайте також