Головна Агросектор Мінагрополітики знову просить ООН допомогти фермерам зберегти врожай біля лінії фронту

Мінагрополітики знову просить ООН допомогти фермерам зберегти врожай біля лінії фронту

by host

Виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик та заступник Міністра Маркіян Дмитрасевич зустрілися з представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО ООН). Зокрема, у зустрічі взяли участь керівник регіональних програм ФАО у Європі та Центральній Азії Раймунд Йеле та голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє.

Сторони обговорили надання допомоги малим агропідприємствам в забезпеченні генераторами і засобами для зберігання зерна (зерновими рукавами). Представники ФАО пообіцяли разом з донорами опрацювати запит на екстрені потреби українських аграріїв. 

Тарас Висоцький наголосив, що масові обстріли російською федерацією призвели до значного дефіциту електроенергії в країні, результатом якого є відключення електропостачання, що негативно впливає на роботу агросектору. 

“Відсутність електрики та перебої з її постачанням суттєво ускладнюють роботу агропідприємств. Також, ризики обстрілів в прифронтових областях впливають на можливості збереження врожаю. Потреба у додаткових ємностях для зберіганні в прифронтових областях восени 2024 року може сягати 1,4 млн тонн. » – зазначив виконуючий обов’язки Міністра Тарас Висоцький. 

Також він додав, що загальна потреба у зернових рукавах у фермерів прифронтових областей на сьогодні складає понад 7 тис. одиниць.

Сторони також обговорили можливість підтримки аграріїв, які працюють в 25-ти кілометровій прифронтовій зоні. 

Довідково: У 2024 році ФАО надало 243 модульних сховища для зберігання зернових. Їх отримали малі та середні фермери трьох найбільш постраждалих областей – Харківської, Миколаївської та Херсонської. Також на даний момент ФАО надала 204 зернових рукави, які отримали агровиробники Херсонської області. 

Протягом 2023-2024 рр. ФАО розподілила 89 генераторів серед малих та середніх агровиробників у 16-ти областях України.

Джерело: Агроновини

Читайте також