Головна Агросектор “Золоті” вітаміни лякають: чому ціни на ягоди в Україні кусаються

“Золоті” вітаміни лякають: чому ціни на ягоди в Україні кусаються

by host

Пропозиція сезонних фруктів та ягід цього літа знаходиться на непоганому рівні, проте на ціни впливає мінлива погода та ситуація з електроенергією.

“Пропозиція сезонних фруктів доволі на непоганому рівні. Полуниця вже відходить та стає дорожчою через зменшення пропозиції, а черешня на піку пропозиції. Погодні умови в цьому році відрізняється від минулорічного, а також іншою є загальна ситуація всередині країни – це дві найбільші особливості”, – розповів у коментарі УНІАН аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка.

За його словами, перепади температури та дощі в червні гальмують вегетацію плодів. Водночас, збільшення витрат у виробництві робить продукцію дорожчою.

Що стосується нинішніх цін на сезонні ягоди у порівнянні з минулим роком, Гопка зазначив, що черешня подешевшала на 6% (з 71 грн у 2023 році до 67 грн за кілограм цьогоріч), абрикоси здорожчали на 11% (45 грн у 2023 році проти 50 грн у 2024), а ціни на полуницю зросли на 21% (з 47 до 57 грн/кг). 

Експерт наголосив, що пропозиція абрикосів від вітчизняного виробника в цьому році більша, ніж в минулому.

Щодо зміни цін у найближчому майбутньому, Максим Гопка зазначив, що все залежатиме від погодніх умов, ситуації із здорожчанням пального та генерацією електроенергії.

“Враховуючи усі ці фактори, складно прогнозувати, бо наразі ринок досить мінливий”, – додав аналітик. 

Джерело: Аграрні новини

Читайте також