Головна Агросектор Загальні втрати сільського господарства від повномасштабного вторгнення перевищують довоєнний аграрний ВВП

Загальні втрати сільського господарства від повномасштабного вторгнення перевищують довоєнний аграрний ВВП

by host

Згідно з дослідженням KSE Agrocenter, загальні збитки в сільському господарстві від повномасштабного вторгнення становлять $40,2 млрд – ця цифра перевищує, наприклад, аграрний ВВП України в 2021 році, йдеться в дослідженні Олега Нів’євського та Романа Нейтера (Київська школа економіки).

Про це пише propozitsiya.com.

Найбільша категорія збитків пов’язана зі зниженням виробництва рослинництва, на яке припадає 57% збитків, або $23 млрд. Збитки від скорочення виробництва в тваринництві, аквакультурі та рибальстві становлять $1,7 млрд.

Друга за величиною категорія збитків пов’язана з блокуванням експорту. До російського вторгнення понад 90% усієї сільськогосподарської продукції з України експортувалося морем. Однак після вторгнення цей шлях був недоступний. Це змусило українські агрокомпанії переорієнтувати свій експорт через сухопутні коридори та дунайські порти, що збільшило витрати на логістику та створило вузькі місця в експорті сільськогосподарської продукції, що, у свою чергу, знизило внутрішні ціни.

Ще одним викликом для українських виробників стало зростання собівартості продукції. Якщо припустити, що технологія виробництва не зміниться, очікується, що українські виробники зазнають додаткових збитків у розмірі $844 млн через підвищення цін на добрива та паливо після вторгнення.

Іншою проблемою є рекультивація пошкоджених сільськогосподарських угідь. Близько 835 000 гектарів потребують рекультивації, що потребує ще $184 млн фінансування.

Джерело: Агроновини

Читайте також