Про це розповідає News IO
У минулому році агрохолдинг HarvEast закрив на 70% потребу в добривах у лютому-квітні. Це допомогло дещо виграти в ціні, бо у грудні добрива були дорожчі і до весняної посівної трохи просіли в ціні, зазначила комерційна директорка HarvEast Олена Шелест.
Але загалом, як пояснює Олена Шелест, з 2022 року не можна бути стовідсотково впевненим, що у травні-червні буде найнижча ціна. Цей механізм вже не діє. На ринку немає усталених правил і ціна може змінитися у будь-який момент.
«Факторів, які впливають на її формування, стало більше. Сьогодні на неї впливають не тільки курс валют та ціна на газ, а й логістика, яка змінила напрямки закупівлі добрив, наявність імпорту на ринку та продукції вітчизняного виробництва», — каже Шелест.
Вона радить уважно стежити за набором факторів, які можуть впливати на ціну і, коли вона падає, робити закупівлі. Саме так купують добрива в HarvEast. І не обов’язково у травні-червні. Наприклад, компанія вже закупила складні комплексні добрива на осінню посівну. Причому зробили це у той момент, коли ціни на ринку були мінімальними. А ось чи є сенс зараз інвестувати в азотні добрива — поки прораховують.
«Англійські консультанти навчили мене дивитися не на ціну добрив та зерна окремо, а рахувати співвідношення вартості тоннажу карбаміду до тоннажу пшениці або кукурудзи», — каже генеральний директор компанії Дмитро Скорняков.
Якщо це співвідношення велике (наприклад, 1 т карбаміду до 3 т пшениці), то аграрій може інвестувати в добрива якомога більше, пояснює він. Якщо погане, як це було минулого року, то треба зменшувати кількість добрив.
Джерело: Latifundist.com
Джерело: Новини аграрного бізнесу