Головна Агросектор Європейські виробники добрив б’ють на сполох через великий імпорт з рф

Європейські виробники добрив б’ють на сполох через великий імпорт з рф

by host

Європейські виробники добрив стурбовані великим імпортом з росії. За даними Євростату, приблизно третина імпорту карбаміду до Європейського Союзу припадає на цю країну, а торішні обсяги були близькими до рекордних, пише Bloomberg.

“Для Європи існує реальний ризик стати залежною від дешевих російських карбамідних добрив. З погляду європейської продовольчої безпеки це жахливо”, – заявив генеральний директор Fertilizers Europe Антуан Ходжа.

Галузева асоціація Fertilizers Europe вважає, що зростання імпорту з рф підриває зусилля з відновлення потужностей, які були призупинені два роки тому, а також підвищує ризик продовольчої безпеки Європи.

У розпал енергетичної кризи у 2022 році більшу частину виробництва добрив у Європі було зупинено, оскільки вторгнення рф в Україну обмежило постачання російського газу та збільшило виробничі витрати. Газ є ключовою сировиною для азотних добрив.

Ходжа вважає ситуацію “дуже небезпечною” для європейської промисловості, а також довгостроковим ризиком для фермерів континенту.

“Недобре залежати від будь-кого, особливо від росії. І водночас ці гроші підуть на фінансування війни, агресії”, – додав глава Fertilizers Europe.

Джерело: biz.liga.net

Джерело: AR

Читайте також