Головна Агросектор Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для України, але зі змінами

Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для України, але зі змінами

by host
Європарламент підтримав продовження торговельних пільг для України, але зі змінами

Європейський парламент схвалив пропозицію Єврокомісії продовжити лібералізацію торговельного режиму з Україною і Молдовою до 5 червня 2025 року.

Відповідне рішення під час пленарного засідання Європарламенту в середу у Страсбурзі підтримали 347 євродепутатів, 117 проголосували “проти” і 99 “утрималися”, передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином, пропозиція повертається до профільного комітету Європарламенту – який минулого тижня вже підтримав аналогічне рішення, – аби він почав переговори про внесення змін до пропозиції Єврокомісії із Радою ЄС, уточнюється у пресрелізі на сайті Європарламенту.

Окремим голосуванням Європарламент 459 голосами “за” підтримав продовження призупинення всіх мит на імпорт із Молдови ще на один рік без додаткових обмежень.

Відтак, рішення про лібералізацію торгівлі з Молдовою набуде чинності автоматично після його схвалення Радою ЄС. Щодо України євродепутати почнуть переговори з Радою ЄС, щоб врахувати запропоновані зміни.

Зокрема, пропонується надати Єврокомісії повноваження “вживати швидких заходів і накладати будь-які необхідні обмеження, якщо виникнуть значні збої на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт, включаючи екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів”.

Крім того, депутати Європарламенту підтримали внесення змін до режиму торгівлі з Україною “щодо включення більшого переліку чутливих продуктів і ширшої контрольної дати для розрахунку середніх обсягів”.

“Заходи з лібералізації залежать від поваги України до демократичних принципів, прав людини, верховенства закону та її постійних зусиль у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю”, – зазначається у рішенні. 

Джерело: Агроновини

Читайте також