Головна Агросектор Єврокомісія офіційно запропонувала підвищити мита на зерно з рф і білорусі

Єврокомісія офіційно запропонувала підвищити мита на зерно з рф і білорусі

by host

Європейська комісія затвердила пропозицію підвищити тарифи на імпорт зернових, олійних культур і продуктів їх перероблення з росії та білорусі.

Про це повідомляється на сайті Європейської комісії.

Зазначається, що відповідне рішення має бути затверджено Радою ЄС. Якщо нові тарифи буде затверджено, зміни набудуть чинності негайно.

Придушити імпорт агропродукції з рф та білорусі

“Європейська комісія пропонує підвищити тарифи на імпорт до ЄС зернових, олійних культур і продуктів їх переробки  із росії та білорусі, включно з пшеницею, кукурудзою та соняшниковим шротом”, – ідеться у повідомленні Єврокомісії.

Повідомляється, що ці заходи спрямовані на досягнення кількох цілей.

Зокрема: 

  • запобігти дестабілізації ринку ЄС через будь-яке майбутнє значне перенаправлення російської зернової продукції на  ринок ЄС;
  • для боротьби з російським експортом незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, частина якого незаконно експортується на ринок ЄС, навмисно неправильно позначена як “російська”. “Запропоновані сьогодні мита гарантують, що цей незаконний метод експорту більше не буде прибутковим”, – пояснили в ЄС.
  • запобігти використанню росією доходів від експорту до ЄС – як російських, так і незаконно привласнених українських зернових продуктів – для фінансування її загарбницької війни проти України.

Крім того, заходи також спрямовані на боротьбу з російським експортом незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, частина якого була незаконно експортована на ринок ЄС, навмисно позначеного як “російське”.

“Пропоновані сьогодні тарифи гарантують, що цей незаконний метод експорту більше не буде прибутковим”, – наголошують в Єврокомісії.

Там додають, що у 2023 році росія експортувала до ЄС такої продукції на суму майже 1,3 мільярда євро, а додаткові мита ЄС позбавлять російську економіку ще одного важливого джерела прибутку.

Підвищені тарифи також поширюватимуться на білорусь з огляду на тісні політичні та економічні зв’язки країни з росією.

“Це не дасть змогу росії використати білорусь для обходу нових тарифів і спрямування своїх товарів на ринок ЄС”, – підкреслили в Єврокомісії.

При цьому, пропозиція Єврокомісії не торкається транзиту зернових, олійних культур і продуктів їхньої переробки з росії та білорусі до третіх країн.

“Ми пропонуємо запровадити тарифи на цей російський імпорт, аби зменшити зростаючий ризик для наших ринків і наших фермерів. Вони зменшать здатність Росії використовувати ЄС на користь своєї військової машини. І ми продовжуємо нашу відданість збереженню глобальної продовольчої безпеки, особливо для країн, що розвиваються. Ми знаходимо правильний баланс між підтримкою нашої економіки та фермерських громад. Водночас ми зберігаємо непохитну підтримку України”, – сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також