в Умані відбулася регіональна зустріч агровиробників-учасників Всеукраїнської аграрної ради з Черкаської, Кіровоградської, Київської та Миколаївської областей. Темами для обговорення стали: державна підтримка агросектору в умовах війни, стан експорту с/г продукції, податкові питання та основні напрямки роботи ВАР, зокрема і представництво інтересів малого та середнього агросектору в країнах ЄС.
За словами очільника ВАР Андрія Дикуна, Україна взяла курс на євроінтеграцію і це стало ще одним викликом для аграріїв.
“Перед нами великий обсяг роботи: потрібно розробити позицію для вступу в Європейський союз та розуміти, як захищати інтереси агросектору в умовах євроінтеграції. Цей процес набирає обертів, і очікується багато змін у законодавстві. Ми маємо бути готовими до вступу в ЄС. Тому наша команда зібрала кращих експертів для вивчення законодавства ЄС по основним напрямкам агросектору, аби розуміти яким чином захищати свої права в умовах євроінтеграції», – сказав Андрій Дикун.
Також очільник ВАР поділився хорошою новиною за результатами зустрічей з представниками європейських установ.
«Європейці почали розуміти, що потрібно шукати дієві фінансові інструменти для підтримки середнього та малого бізнесу, у якого від 500 до 1500 га і навіть більше, тому що зараз допомогу отримують лише великі компанії або господарства до 500 га», – додав він.
Крім того, Андрій Дикун розповів про продовження дії програми пільгового кредитування та земельну реформу.
«Щодо фінансування агросектору, то єдина програма, яка сьогодні працює для середнього та малого агробізнесу – це державна програма пільгового кредитування “5-7-9”. Гарна новина – ця програма пролонгована до березня 2025 року. Кошти на її функціонування виділяє Світовий банк. Ці гроші є цільовими і направлені лише для використання в агросекторі. Тому незрозуміло, чому не можна збільшити кредитні ліміти з 90 млн грн до 180 млн грн, коли цього потребують аграрії. ВАР неодноразово піднімала це питання, але все, що вдалося – збільшити кредитні ліміти для підприємств, які мають переробку. ВАР і надалі відстоюватиме питання збільшення кредитних лімітів для всіх агровиробників. Також ми продовжимо роботу щодо зменшення лімітів на продаж сільгоспземель, які з 1 січня 2024 року становлять 10 тис. га. Ми не отримали остаточної відповіді на петицію до Президента, але не зупиняємося, адже ВАР – єдина організація, яка підтримує малий та середній агробізнес”, – зазначив Андрій Дикун.
Джерело: Новини аграрного бізнесу