Головна Агросектор Виробнику “Моршинської” відмовляють в кредитах через арешт корпоративних прав

Виробнику “Моршинської” відмовляють в кредитах через арешт корпоративних прав

by host
Виробнику “Моршинської” відмовляють в кредитах через арешт корпоративних прав

Компанії IDS Ukraine, якій належить Моршинський завод мінеральних вод “Оскар”, не вдається отримувати позики від фінустанов. Про це розказав директор з юридичних питань та економічної безпеки компанії Вадим Вичка, передає LIGA.net. За словами Вички, від червня 2022 року, коли відбувся арешт корпоративних прав заводу “Оскар”, компанія не може отримати жодного зовнішнього фінансування.

“Ми вели перемовини щодо отримання фінансування з декількома банками, серед яких і установи з міжнародним капіталом, і локальні банки, і державні. Але через арешт акцій та дії АРМА отримали відмови. У жодному із випадків причиною відмови не були сумніви у спроможності IDS Ukraine обслуговувати борг. Ця причина — винятково арешт корпоративних прав та дії АРМА”, — сказав він.

Зараз компанія інвестує та виконує фінансові зобов’язання власним коштом. У 2022 році вона інвестувала 438 млн грн у нову асептичну лінію.

“У 2022 році, особливо у перші місяці повномасштабного вторгнення, було суттєве падіння обсягів продажів — це мало значний негативний вплив на фінансові показники бізнесу та його ліквідність. Але ми не зупинили обслуговування боргового портфеля банків-резидентів. Навіть попри умови невизначеності та сезонний характер нашого бізнесу ми сформували підхід до управління ліквідністю, який на 100% забезпечував операційні потреби бізнесу”, – сказав Вичка.

Про арешт корпоративних прав ПрАТ “Моршинський завод мінеральних вод “Оскар” Бюро економічної безпеки повідомило у червні 2022 року. Підставою стала наявність серед акціонерів IDS Ukrainе російського олігарха Михайла Фрідмана.

Зараз 100% частки статутного капіталу заводу формально є в управлінні АРМА. У березні 2023 року управителем арештованими активами визначили компанію “Карпатські мінеральні води”. Однак Антимонопольний комітет поки що не погоджує передання корпоративних прав.

Як повідомили в компанії, операційне управління заводом здійснює українська рада директорів, яку очолює один з акціонерів компанії, фундатор ТМ “Моршинська” Всеволод Білас. На операційну діяльність арешт корпоративних прав не вплинув, він здебільшого стосується заборони продажу акцій.

Восени 2022 року за рішенням суду АРМА отримало корпоративні права (зокрема Миргородського і Моршинського заводів), промислові зразки й торговельні марки підприємств групи IDS Ukraine.
У квітні 2023 року управителем активів Моршинської обрали компанію “Карпатські мінеральні води”, але далі підготовки договору про управління справа не пішла.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також