Європейські фермери не можуть конкурувати з великими українськими агрохолдингами, і це буде серйозним викликом при вступі України до ЄС.
Про це у коментарі “Еспресо” заявив аграрний експерт Іван Стефанишин.
Про це розповідає News IO
“У блокуванні кордону польськими фермерами більше політики, аніж економіки. Однак у розбірках українським експортом нам закидають, що це продукція холдингів. Україну звинувачують у неконкурентній боротьбі через те, що у нас виробництво експортних культур йде через великі холдингові компанії, і вони дешевші за собівартістю. , – каже Іван Стефанишин. – Скажімо, щодо української птиці є супротив не лише у Польщі, а й у Франції та інших країнах. Для прикладу: собівартість виробництва кг м’яса птиці в Україні 2,4 євро, у Франції – 4,8 євро. Основна причина – це різні категорії господарств. У Франції виробники бройлерів мають 50 тис. штук, але є й дрібніші. А у нас – це величезні виробники з мільйонним поголів’ям. Ясно, що дрібніші – неконкурентні. І навіть при вступі до ЄС це буде найважче питання, яке доведеться вирішити Україні, – це неоднакові структури виробництва через великі агрохолдинги, які працюють в Україні”.
За словами експерта, уряду не варто недооцінювати проблему структури виробництва в Україні, якщо ми прагнемо вільного ринку з ЄС.
“Керівництву країни уже нині треба їхати до Брюсселя і шукати варіанти врегулювання. Яким чином можна це зробити, аби врахувати інтереси усіх сторін. Бо дехто з урядовців уже добалакався, мовляв, не треба нам субсидій ЄС, ми так хочем о в Євросоюз, що і без них обійдемось. Але це 100 млрд євро. Хіба дурний може сказати – нам не треба, – каже Іван Стефанишин. – Великі аграрні холдинги в Україні – це проблема, яка лише додалась до тих страйків. І тут не буде простого вирішення. Бо навіть якщо у Польщі пройдуть місцеві вибори і кордон розблокують, проблема різної структури виробництва не зникне”.
Джерело: AR