Головна Агросектор В Україні знову дорожчає один із овочів борщового набору: які ціни

В Україні знову дорожчає один із овочів борщового набору: які ціни

by host
В Україні знову дорожчає один із овочів борщового набору: які ціни

На ринку України цього тижня відновилася тенденція подорожчання столових буряків, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За словами гравців ринку, зростанню цін сприяє помітне підвищення торговельної активності у сегменті даних коренеплодів. У той же час більшість господарств призупинили продажі буряків високої якості в очікуванні ще більшого зростання цін, і розпочати реалізацію цих коренеплодів вони планують на початку березня.

Так, наразі українським господарствам вдається вести відвантаження столових буряків по 12-16 грн/кг, що в середньому на 17% дорожче, ніж тижнем раніше.

“Підвищувати відпускні ціни у цьому сегменті фермерам дозволяє відразу кілька чинників. Насамперед подорожчанню сприяє підвищений попит на цю продукцію: буряки активно закуповують як оптові компанії, так і роздрібні мережі. При цьому пропозиція на ринку дещо обмежена, оскільки низка господарств воліє утримуватися від продажу в очікуванні подальшого зростання цін”, – підкреслюють агалітики.

Вони зазначають, що продажі столових буряків в Україні на сьогоднішній день вже ведуться в середньому на 74% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року. Однак при цьому учасники ринку не виключають, що тенденція зростання цін може бути тимчасовим явищем. На їхню думку, подальше подорожчання може мотивувати фермерів розпочати розпродаж буряків зі сховищ, що призведе до збільшення постачання і, як наслідок, до зниження цін.

Джерело: Агроновини

Читайте також