В Україні вже збудовано три заводи з переробки конопель, ще один в процесі будівництва.
Про це під час конференції про технології та людей Re:farm 2024 розповів директор інститут луб’яних культур НААН України Сергій Ткаченко.
Як зазначив Ткаченко, в четвертий завод інвестовано $12 млн — у дві лінії переробки.
Також він додав, що в інституті луб’яних культур закладено дослід, де коноплі по коноплях вирощують вже 95 років.
За словами Сергія Ткаченка, монокультура не призводить до накопичення хвороб та шкідників.
Завідувачка відділу селекції та насінництва конопель Інституту луб’яних культур, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Ірина Лайко додала, що в інституту вже є 2 сорти технічних конопель, придатних до вирощування як медичні.
“У нас раніше вирощувалось 300 тис. га конопель. Я вірю, що хоча б частково ми повернемося до цієї культури. Принаймні 20 тис. га. Тоді з’явиться власна переробка і питання, як експортувати зерно, відпаде”, — додала Ірина Лайко.
Довідка. Наразі у світі відомо понад 50 тисяч найменувань продукції, яку виробляють з технічних (ненаркотичних) конопель. Коноплі в Україні вирощували здавна – конопляна олія та насіння були невіднятною складовою традиційних українських страв. З конопель ткали одяг, готували їжу та виробляли багато інших важливих у господарстві речей.
Медичний канабіс використовується для медичних цілей із застосуванням коноплі (Cannabis sativa) або її активних компонентів для лікування або полегшення різних захворювань і симптомів. Основні активні речовини, на які зазвичай звертається увага в медичному використанні канабісу, це тетрагідроканнабінол (THC) і каннабідіол (CBD).
У деяких країнах і регіонах медичний канабіс може бути легальним для використання в медичних цілях за визначеними законодавчими та регуляторними вимогами. Однак рівень легалізації та регулювання може суттєво відрізнятися залежно від конкретної місцевості.
Джерело: agrarii-razom.com.ua
Джерело: Новини аграрного бізнесу