Головна Агросектор В Україні спростять обіг насіння бавовнику, яке використовується для виробництва пороху

В Україні спростять обіг насіння бавовнику, яке використовується для виробництва пороху

by host
В Україні спростять обіг насіння бавовнику, яке використовується для виробництва пороху

Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту розглянути законопроєкт №10427-1 про спрощення обігу насіння бавовнику, який потрібен для виробництва пороху.

Про це заявив заступник голови комітету Степан Чернявський, йдеться у повідомленні партії “Слуга Народу”.

“Бавовняне волокно на 75-85% — найчистіша природна целюлоза. Річна потреба оборонного сектору України в целюлозі для виготовлення пороху становить 10 тис. т. Посіви бавовнику на площі близько 30 тис. га можуть забезпечити необхідну кількість сировини для виготовлення цього обсягу целюлози”, — пояснив Чернявський.

Він наголосив, що бавовник є важливою культурою для використання в галузях, які сприяють боротьбі та обороні країни. Тому в парламенті розробили законопроєкт, який дозволить пришвидшити реєстрацію сортів бавовнику.

“Після підписання закону реєстрація сортів відбуватиметься протягом місяця замість 2-3 років, як це передбачає чинне законодавство. Також прийняття цього законопроєкту дозволить залучити $30-50 млн інвестицій у завод із виробництва сирцю. Початкова потужність заводу становитиме 1,5 тис. т сирцю на рік із подальшим збільшенням виробництва до 6 тис. т”, — підсумував парламентар.

Текст документу на сайті парламенту поки що не розміщений.

Джерело: landlord.ua

Джерело: Аграрні новини

Читайте також