Головна Агросектор Україна втратить 1,2 млрд євро: Франція та Польща пропонують обмежити ввезення українських продуктів в ЄС

Україна втратить 1,2 млрд євро: Франція та Польща пропонують обмежити ввезення українських продуктів в ЄС

by host

Франція підтримала заклики Польщі до обмеження експорту сільськогосподарських продуктів з України до Європейського союзу.

Про це повідомляє Politico, посилаючись на власні джерела у дипломатичних колах.

Зазначається, що президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск зустрілися на саміті Веймарського трикутника в п’ятницю та виступили із спільною заявою про підтримку України у її боротьбі проти російської агресії.

Водночас, обидва лідери також домовилися виступити зі спільною позицією щодо нових обмежень на постачання українських сільгосппродуктів до ЄС – питання, яке обговорюватиметься на саміті європейських лідерів у Брюсселі 19 березня.

Ці переговори спрямовані на усунення розбіжностей, що виникли в останній момент між країнами ЄС та Європейським парламентом щодо торгівлі з Україною.

Згідно з оцінками Єврокомісії, на які посилалися два анонімних дипломати, ця зміна коштуватиме Україні 1,2 мільярда євро доходів від торгівлі.

“Це величезна втрата для країни, яка потребує всієї можливої допомоги. Ті ж члени ЄС, які найбільше демонструють підтримку Україні, водночас завдають цій країні найбільшої шкоди”, – заявив  виданню один з дипломатів.

Наразі у Парижі погрожують зірвати переговори про продовження вільної торгівлі Києва з ЄС ще на рік.

Як пише видання, позиція Франції та Польщі покликана заспокоїти фермерів, які протягом останніх місяців неодноразово проводили акції протесту, зокрема виступаючи проти постачання дешевого продовольства з України та складних бюрократичних процедур.

Єврокомісія нещодавно запропонувала обмежити постачання до ЄС українського цукру, курятини та яєць, але залишити експорт інших видів сільгосппродукції без обмежень.

Проте, за даними Politico, Польща та Франція наполягають на запровадженні лімітів на експорт до ЄС українських злакових культур та меду.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також