Головна Технології у Єгипті знайшли гігантську обсерваторію віком 2600 років

у Єгипті знайшли гігантську обсерваторію віком 2600 років

by host

Археологи виявили першу й найбільшу астрономічну обсерваторію 6 століття до н.е. в храмі Буто на археологічному об’єкті Тель-ель-Фараїн у єгипетській провінції Кафр-еш-Шейх.

Міністерство туризму та старожитностей Єгипту повідомило про відкриття на своїй сторінці в соціальних мережах. Обсерваторію збудували із цегли-сирцю для спостереження за рухом сонця та зірок. Ця знахідка свідчить про глибокі астрономічні знання стародавніх єгиптян.

Мохамед Ісмаїл Халед, генеральний секретар Вищої ради старожитностей Єгипту (SCA), підкреслив важливість відкриття:

«Воно демонструє передові астрономічні знання стародавніх єгиптян, зокрема їхню здатність визначати сонячний календар та важливі релігійні й сільськогосподарські дати».

Айман Ашмаві, керівник сектору єгипетських старожитностей у Вищій раді старожитностей, розповів про структуру обсерваторії. За його словами, будівля займає площу приблизно 850 квадратних метрів. До її складу входять вхід, орієнтований на схід, центральна колонна зала у формі літери «L» та масивна висока стіна із цегли-сирцю з нахилом усередину, що нагадує архітектурний стиль входів до єгипетських храмів.

Серед ключових знахідок — рідкісний похилий кам’яний пристрій, відомий як тіньовий годинник. Він складається з ряду прямих вапнякових плит завдовжки 4,80 метра. Зверху розташовувалися п’ять плоских блоків із вапняку — два горизонтальні та три вертикальні. Ці плити, ймовірно, мали похилі лінії, які використовували для вимірювання тіні та кута сонця, що давало змогу відстежувати рух сонця впродовж дня.

Археологи також виявили камінь, закріплений на підлозі круглої камери всередині обсерваторії, та два додаткових круглих камені для вимірювання нахилу сонця. Крім того, знайдено статую 26-ї династії26-та династія (664-525 рр. до н.е.), також відома як Саїська династія, — остання корінна єгипетська династія, що правила об’єднаним Єгиптом. Цей період характеризувався економічним і культурним відродженням, активною зовнішньою політикою та спробами відновити велич Стародавнього Єгипту. Династія завершилася із завоюванням Єгипту Перською імперією у 525 році до н.е., вимірювальний інструмент меркет (merkhet), різні релігійні предмети та кераміку, пов’язану з повсякденним життям і ритуалами.

«Господи, нехай вони помруть жахливою смертю»: археолог виявив моторошні написи в римській в’язниці

Джерело: Arkeonews

Джерело: proit.com.ua

Читайте також