Головна Агросектор У Польщі злили у мережу список імпортерів українського зерна

У Польщі злили у мережу список імпортерів українського зерна

by host
У Польщі злили у мережу список імпортерів українського зерна

Офіційна влада Польщі, попри обіцянки, поки не опублікувала список компаній, які імпортували українське зерно. При цьому в інтернеті з’явився анонімний список з близько 500 компаній-імпортерів, який міністр сільського господарства Польщі назвав таким, що частково “відповідає дійсності”, пише видання Wprost.

Публікація офіційного списку має покласти край спекуляціям щодо того, які компанії імпортували українське зерно та в яких обсягах.

Опублікувати список компаній-імпортерів обіцяв ще кілька місяців тому попередній міністр сільського господарства Роберт Телус. Але цього так і не сталося.

Чинний заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак запевняв, що офіційний список компаній, що імпортують зерно з України, буде опубліковано до кінця минулого тижня. Але поки що його немає у вільному доступі.

Публікація анонімного списку змусила багато згаданих у ньому компаній виступати із заявами, які спростовують або підтверджують імпорт українського зерна.

Зі спростуванням виступила Mlekovita Group, яка експортує в Україну молочну продукцію. Bunge Polska заявила, що не імпортувала український ріпак та ріпакову олію, але транспортувала через Польщу кукурудзяний та соняшниковий шрот з України у 2022 році.

Компанія Wipasz підтвердила імпорт української агропродукції для виробництва комбікормів.

“Я купив 83 000 тонн зерна з України за чотири роки. Сьогодні я чую від міністра сільського господарства, що це неетично. Я запитую себе, в чому я неетичний? З чого виробляти корм, якщо на ринку немає зерна?” — цитує видання Юзефа Вишневського, президента Wipasz.

Джерело: LIGA.Бізнес

Джерело: Аграрні новини

Читайте також