Головна Агросектор У Мінагрополітики обговорили з представниками МОЗ механізми вступу в дію Закону про обіг коноплі

У Мінагрополітики обговорили з представниками МОЗ механізми вступу в дію Закону про обіг коноплі

by host

Виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis)» обговорили під час наради під головуванням першого заступника Міністра агрополітики Тараса Висоцького.

У засіданні взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, представники профільних департаментів Мінагрополітики та МОЗ.

За словами першого заступника Міністра агрополітики, до початку вступу в дію закону – до середини серпня 2024 року Мінагрополітики та МОЗ необхідно напрацювати низку спільних нормативних актів, щоб документ запрацював.

«Закон про обіг технічних конопель – поштовх уперед, щоб реалізувати величезний потенціал вирощування цієї рослини в Україні. Документом змінюються підходи до контролю вирощування технічної коноплі. Мінагрополітики готує відповідні нормативні акти для впровадження роботи документу», – зазначив Тарас Висоцький.

Під час наради були розглянуті питання:

  • розробка та затвердження порядку ведення Реєстру юридичних осіб, які здійснюють діяльність з посіву, вирощування та переробки конопель для промислових цілей;
  • розробка та затвердження порядку відбору зразків для проведення лабораторних досліджень;
  • обіг насіння конопель для медичних та промислових цілей (реєстрація сортів, сертифікація та реалізація насіння).

Довідково. Закон України № 3528-IX  «Про внесення змін до деяких законів України щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis)» набув чинності  16 лютого 2024 року та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності. Упродовж трьох місяців Кабінет Міністрів має привести у відповідність із прийнятим законом усі нормативно-правові акти.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також