Головна Агросектор У Мінагрополітики обговорили розвиток Національної інфраструктури геопросторових даних

У Мінагрополітики обговорили розвиток Національної інфраструктури геопросторових даних

by host
У Мінагрополітики обговорили розвиток Національної інфраструктури геопросторових даних

Відбулося п’яте засідання Ради з національної інфраструктури геопросторових даних під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського.

У нараді взяли участь заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко, представники державного сектору.

Торік геопортал Національної інфраструктури геопросторових даних активно використовувався. Спостерігається позитивна динаміка реєстрації в НІГД державних структур. Зокрема, вже зареєструвалися 25 центральних органів виконавчої влади, 25 обласних військових адміністрацій, 1256 територіальних громад, 1470 органів місцевого самоврядування.

Крім того, поступово стають доступними різні сервіси. Приміром, у НІГД можна побачити карту посівів із визначенням посаджених культур і їхньої площі.

Під час засідання була заслухана інформація щодо розвитку НІГД та основні досягнення за попередній рік. Також були представлені пріоритетні заходи щодо розвитку НІГД на 2024 рік.

Довідково. У 2022 році Мінагрополітики запустило геопортал Національної інфраструктури геопросторових даних. Це ефективна нова система, яка містить 40 видів різної інформації. Про землю, дороги, заповідники, лінії електропередач тощо. На період воєнного стану доступ до системи обмежений з міркувань безпеки, доступ до геопорталу надається лише зареєстрованим представникам органів місцевого самоврядування.  

Джерело: AR

Читайте також