Головна Агросектор Ціни на свинину живою вагою відновили зростання

Ціни на свинину живою вагою відновили зростання

by host

Останній тиждень зими приніс операторам вітчизняному ринку свинини відновлення закупівельних цін, повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» за результатами щотижневого моніторингу.

Торги минулої п’ятниці завершилися позитивним коливанням цін закупівлі: більшість товарних партій «розписали» на 2–3 грн/кг дорожче ніж тижнем раніше. Так, хоча у більшості випадків живець закуповували по 57–58,5 грн/кг, епізодично траплялися ціни на рівні як 56 грн/кг, так до 60 грн/кг. Тож середньозважена ціна тяжіла до вищої позначки цінового діапазону, склавши 57,95 грн/кг — плюс 4,4% до показника попереднього тижня.

Ще до фактичного початку торгів виробники свинини відзначили деяку активізацію заготівельників, адже серед тижня лунали запити на додаткові партії. Відповідне спостерігали і після завершення торгів, тож не всі змогли задовольнити свої сировинні потреби. Відгуки представників переробки про перебіг торгівлі наразі неоднозначні, проте більшість відзначає відносну сталість реалізації, хоча й сезонно млявий її перебіг. Щодо очікуваної цінової динаміки, то оператори переважно орієнтуються на подальше відновлення котирувань, що відповідає їх типовій поведінці на рубежі сезонів та очікуванням щодо незначного пожвавлення продажів на початку весни, яке озвучують деякі переробники.

Плановість відвантажень попередньо замовлених партій без переносів і відмов, стандартні обсяги пропозиції від системних гравців ринку та епізодично менші від окремих з них мають надати потрібну підтримку котируванням напередодні передбачуваної активізації на початку березня.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також