Головна Агросектор Ціни на шоколад у всьому світі різко зростуть: у чому причина

Ціни на шоколад у всьому світі різко зростуть: у чому причина

by host

Основні африканські заводи з виробництва какао в Кот-д’Івуарі та Гані припинили або скоротили переробку, оскільки вони не можуть дозволити собі купувати какао-боби. Це означає, що ціни на шоколад у всьому світі, ймовірно, різко зростуть.

Про це пише Reuters з посиланням на чотири торговельні джерела.

Виробники шоколаду вже підвищили ціни для споживачів після трьох років поганого врожаю какао у двох країнах, які виробляють майже 60% світового виробництва какао. Цьогорічний урожай, як очікується, також буде невисоким.

За останній рік ціни на какао зросли більш ніж удвічі, досягнувши історичних максимумів.

«Нам потрібне масове знищення попиту, щоб наздогнати знищення пропозиції», — сказав світовий експерт з какао Стів Вотерідж із Tropical Research Services.

Виробники шоколаду не можуть виробляти шоколад із сирого какао й покладаються на переробників, щоб перетворити боби на масло та лікер, з яких можна зробити шоколад. Але переробники кажуть, що не можуть дозволити собі купувати боби.

Контрольований державою виробник какао-бобів в Кот-д’Івуарі Transcao, один із дев’яти великих заводів країни, заявив, що припинив закупівлю бобів через високу ціну. Він все ще обробляє залишки зі складу, але фактично завод майже простоює.

Джерело Reuters повідомило, що незабаром можуть закритися великі державні заводи в Кот-д’Івуарі, де виробляється майже половина какао у світі. Два співрозмовники видання заявили, що навіть міжнародний трейдер Cargill не міг отримати боби для свого основного переробного заводу в Кот-д’Івуарі, зупинивши роботу приблизно на тиждень минулого місяця.

У Гані, яка є другим у світі виробником какао, більшість із восьми її заводів, включаючи державну Cocoa Processing Company, неодноразово призупиняли роботу на кілька тижнів з початку сезону в жовтні 2023 року, повідомили джерела Reuters.

Міжнародна організація з виробництва какао очікує, що цього сезону світове виробництво какао впаде на майже 11%.

Джерело: ua.news/ua

Джерело: Агроновини

Читайте також