Головна Агросектор Ціни на кукурудзу в Україні залишаються під тиском падіння світових котирувань

Ціни на кукурудзу в Україні залишаються під тиском падіння світових котирувань

by host

Минулого тижня ціни на кукурудзу в Україні падали на тлі зниження експортного попиту та світових котирувань.

Закупівельні ціни в портах Чорного моря впали ще на 4-5 $/т до 144-150 $/т, проте гривневі ціни виросли на 50-100 грн/т до 6050-6200 грн/т на тлі стримування продажів виробниками.

Аграрії переважно продавали сою та пшеницю, ціни на які також знизилися, але не так сильно, як на кукурудзу та соняшник.

Світові котирування на кукурудзу опускаються в очікуванні нового звіту USDA, від якого аналітики не очікують суттєвих змін.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго за тиждень впали на 2,2% до 171 $/т (-37% за рік), що є найнижчим рівнем з листопада 2021 р.

На ціни також тиснуть високі темпи сівби кукурудзи другого урожаю в Бразилії на тлі сприятливої погоди. За даними агенції AgRural, станом на 1 лютого кукурудзою другого урожаю в Бразилії засіяно 27% запланованих площ (+11% за тиждень), що на тиждень випереджає торішні темпи. Активна сівби знизить ризик того, що посіви у фазі наливу потраплять під вплив посушливої погоди травня – червня. Кукурудза першого урожаю вже обмолочена на 14% площ (9% торік).

Аналітики очікують, що у лютневому звіті експерти USDA знизять прогноз урожаю кукурудзи в Бразилії на 2,7 до 124,3 млн т (137 млн т торік), проте цього може не статися, оскільки USDA коригує свої оцінки лише за наявності підтверджень щодо скорочення виробництва. Також ринок очікує, що попри суху та спекотну погоду в Аргентині протягом останніх трьох тижнів, прогноз урожаю в країні USDA залишить на рівні55 млн т (34 млн т торік).

Найближчими днями в Аргентині та Бразилії пройдуть дощі, які знизять вплив посухи на посіви кукурудзи.

Тим часом США нарощують експорт кукурудзи, і станом на 1 лютого вже відвантажили 16,3 млн т зернової, що на 30% випереджає торішні темпи.

За даними щотижневого звіту ЕІА, виробництво етанолу після морозів відновилося до рівня 1 млн барелів/добу, внаслідок чого його запаси виросли на 509 тис барелів до 24,779 млн барелів.

Джерело: GrainTrade

Джерело: Агроновини

Читайте також