Головна Агросектор Ціль Стратегії розвитку агросектору – конкурентоздатний і стійкий агропродовольчий сектор України

Ціль Стратегії розвитку агросектору – конкурентоздатний і стійкий агропродовольчий сектор України

by host

Головна мета Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року – підготовка до вступу в ЄС, довгострокова продовольча безпека, забезпечення розвитку сталого сільського господарства і сільських територій. Це повинен бути документ, який врахує всі виклики, в тому числі, пов’язані з повномасштабним вторгненням росії.  

Про це повідомив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час презентації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року.

За його словами, документ потрібен, щоб закріпити всі головні напрямки розвитку сільського господарства в процесі євроінтеграції і посилення ролі України в підтримці глобальної продовольчої безпеки.

«Ціль Стратегії – розвивати конкурентоздатний, стійкий, диверсифікований агропродовольчий сектор України. В документі повинна бути чітко та зрозуміло побудована система, яка забезпечить виробництво якісної і доступної продукції в достатній кількості. Адже роль агросектору України – не тільки забезпечення внутрішньої, але й світової продовольчої безпеки. В майбутньому потреби в продовольстві зростатимуть у зв’язку із збільшенням населення в світі. Відповідно, український агросектор повинен нарощувати виробництво продукції», – зазначив Тарас Висоцький.

Виконуючий обов’язки Міністра підкреслив, що український агросектор займає велику частину в економіці держави і є одним з основних експортоутворюючих галузей у державному бюджеті. Основні продукти українського експорту – зернові та олійні культури та продукти переробки олійних – олія і шрот. Також продукти тваринництва і садівництва.

«Понад половину надходжень валютної виручки до держбюджету – це доходи від діяльності агросектору. За підсумками 2023 року більше 60% агропродукції експортовано в ЄС. Це  підтвердження високої якості українського виробництва. Безпека споживача – важливий фактор в ЄС. Тому гарантування суспільних потреб у високоякісних, поживних та безпечних продуктах – один з пріоритетів Стратегії», – наголосив Тарас Висоцький.

Він також додав, що реалізація  Стратегії сприятиме відновленню сільського господарства, підвищить продуктивність виробництва та забезпечить справедливі доходи для всіх аграріїв.  

Джерело: AR

Читайте також