Головна Агросектор Шоколад здорожчає: ціни на какао в світі злетіли до рекордного максимуму

Шоколад здорожчає: ціни на какао в світі злетіли до рекордного максимуму

by host

Світові ціни на какао зросли до нового рекордного максимуму в четвер через напружену ситуацію з поставками та прогнозованим збільшенням дефіциту какао-бобів цього сезону і наступного.

Про це пише Reuters.

Зростання цін на какао відбивається і на роздрібних цінах на шоколад, у зв’язку з чим такі виробники, як Hershey, очікують на подальше уповільнення попиту на свою продукцію з боку покупців.

Найбільша компанія з виробництва шоколаду, акції якої впали приблизно на 30% порівняно з піком у травні 2023 року, очікує, що ціни на какао, що виросли, обмежать зростання її прибутку цього року. Те саме стосується і падіння обсягів продажу її конкурента, виробника Cadbury Mondelez.

Дефіцит пропозиції какао пояснюється збитками, завданими врожаю какао сильними вітрами в найбільшому виробничому регіоні Західної Африки.

Ф’ючерс на какао в Лондоні досяг 4670 фунтів за тонну в четвер, а потім закрився на позначці 4660 фунтів за тонну і з початку минулого року ціни зросли приблизно вдвічі.

У Нью-Йорку еталонний ф’ючерс на какао досягнув нового рекордного максимуму 5874 за тонну, піднявшись на 7,3% до $5805 і піднявшись приблизно на 90% з початку минулого року.

Експортери та продавці какао-бобів другої країни-виробника какао — Гани — повідомили, що обсяг виробництва у поточному сезоні 2023–2024 сягне лише 475 000–500 000 тонн порівняно з 655 000 тонн минулого року.

Прогнозується подальше скорочення постачання на світовий ринок какао-бобів — приблизно 375 000 тонн у 2023/24 роках.

Джерело: enovosty.com

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також