Головна Агросектор Програма з моніторингу хвороб бджіл має відповідати європейській практиці

Програма з моніторингу хвороб бджіл має відповідати європейській практиці

by host

Україні необхідно розробити і впровадити програму з контролю хвороб бджіл відповідно до європейських практик. Таку програму необхідно запровадити вже цього року. 

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час вітального слова на онлайн-зустрічі з асоціаціями бджолярів щодо програм моніторингу хвороб бджіл та їх імплементації.

За його словами, моніторинг повинен бути певним компромісом між пасічником і представником контролюючого органу.

«В Україні дуже багато пасічників – сотні тисяч. Тому повинні бути певні критерії проведення моніторингу за поширенням хвороб бджіл. Залежно від місцевості та ризику захворювання бджіл», – зазначив Тарас Висоцький.

Перший заступник Міністра агрополітики зауважив, що в ЄС немає практики  стовідсоткового щорічного клінічного обстеження всіх пасік. Такі огляди повинні бути періодичними. Це забезпечить створення нового рівня взаємодії між державою і бджолярами.

У зустрічі взяли участь представники Держпродспоживслужби, Державного НДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, асоціацій бджолярів, міжнародних експертів

Захід організовано за сприяння Проєкту ЄС «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів здоров’я та благополуччя тварин в Україні». 

Джерело: AR

Читайте також