Головна Агросектор Посівна без трактористів: як брак робочих рук ударить по врожаю

Посівна без трактористів: як брак робочих рук ударить по врожаю

by host

Багато сільгоспвиробників цього року можуть навіть не увійти в посівну. Аграріям бракує коштів на початок весняно-польових робіт, а що головне – робочої сили.

Людський ресурс – одна з головних проблем посівної цього року. Та в міністерстві запевняють, що поля будуть засіяні, але в переважній більшості – олійними культурами.

Про це пише ТСН.

В одному із сіл, що на Дніпропетровщині, практично не залишилося чоловіків – служать у Збройних силах України. Та роботи в селі не поменшало. Бракуватиме цьогоріч людей і на полях.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький

“Людський фактор – це один з ключових викликів, однозначно існує дефіцит робочої сили. Станом на сьогодні, на щастя, це не призвело до зупинки діяльності. Наявні програми бронювання дозволяють цей мінімум зберегти”, – розповідає заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Мінімум, який працюватиме в секторі сільського господарства, сягає 500 тисяч найманих працівників. Особливо не вистачає механізаторів, трактористів. Таких до ЗСУ мобілізують насамперед.

Голова конгресу фермерів Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський / ©
Голова конгресу фермерів Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський

“Це дуже дорогі трактори, імпортні. Щоб підготовити спеціаліста, не один рік потребується. Це не те, що раніше Т74 працював – два ричаги і поїхав. Зараз механізатор – це на рівні, йому треба вища освіта”, – каже голова конгресу фермерів Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський.

Віталій Савченко / ©
Віталій Савченко

Віталію Савченко було 17 років, коли він уперше сів за кермо трактора. Опанував ще комбайн та фуру. До війни допомагав обробляти землю дядькові. Коли того мобілізували, справу сім’ї продовжив він. Нині ж засіває ще й землю іншого фермера. Той також пішов до війська.

Рік для аграріїв буде дуже важкий, каже Віталій. Катастрофічно бракує коштів на посівну. Тож добрив у землю не вноситиме: “Без добрив знизиться врожайність культур щонайменше на півтори-дві тонни”.

Цьогорічна посівна – виклик для усіх українських фермерів. Багато хто несе збитки, має чималі кредитні борги.

“Велика частина фермерів, можливо, і не ввійдуть у посівну. Тому що практично нема за що це робить”, – каже аграрій.

Соя, соняшник і ріпак цьогоріч переважатимуть у посівній. Зменшаться поля під кукурудзу, бо дорога логістика. А от площі під пшеницю залишаться ті ж. Загалом планують засівати 20 мільйонів гектарів землі.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також