Головна Агросектор Польща хоче квот на українську малину: стільки завезли, що можна не вирощувати

Польща хоче квот на українську малину: стільки завезли, що можна не вирощувати

by host
Польща хоче квот на українську малину: стільки завезли, що можна не вирощувати

Польща продовжує наполягати на запровадженні квот на чутливі товари з України, серед яких – українська малина, пише Rzeczpospolita. Польський міністр сільського господарства Чеслав Сєкерський пояснив, що торік з України завезли стільки замороженої малини, що можна взагалі її не вирощувати, пише LIGA.Бізнес.

“Ми пропонуємо квоти на чутливі товари: цукор, м’ясо птиці, м’які фрукти, заморожені продукти. Торік надійшло стільки замороженої малини, що наступного року нам не потрібно буде нічого виробляти. Ось у чому проблема. Напевно, якщо йдеться про малину, ми не будемо її пускати”, – сказав Сєкерський.

Він висловив сподівання, що до кінця березня квоти вдасться встановити.

Міністр додав, що переговори з Україною приємні, але поскаржився, що українці вимагають особливого ставлення. “Ми перебуваємо в особливій ситуації, тому потрібно підходити до питання по-іншому”, – описав він позицію України.

За даними sad.pl, у 2023 році Польща імпортувала 33 000 тонн замороженої малини, що становить приблизно половину річного виробництва країни. Частка України в загальному імпорті наближається до 75%, хоча раніше основним постачальником була Сербія.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також