Головна Агросектор Основний світовий імпортер пшениці знижує прогноз імпорту та вперше за 10 років підвищує ціни на субсидований хліб

Основний світовий імпортер пшениці знижує прогноз імпорту та вперше за 10 років підвищує ціни на субсидований хліб

by host

Міністр постачання та внутрішньої торгівлі Єгипту Алі Аль-Моселхі повідомив, що уряд Єгипту планує скоротити імпорт пшениці у 2024 році на 17% — до 5 млн тонн, порівняно з попереднім прогнозом у 6 млн тонн. Це рішення прийнято у зв’язку з переглядом цільового обсягу внутрішніх закупівель зерна в Єгипті в поточному сезоні з 3,5 млн до 3,7 млн тонн. Вже закуплено 3,4 млн тонн, і уряд продовжує закуповувати зерно у місцевих виробників до 15 серпня.

Єгипет планує збільшити посіви пшениці до 1,47 млн гектарів у 2024/2025 році, що на 126 тис. гектарів більше порівняно з попереднім сезоном. Це спрямовано на зниження закупівель на міжнародному ринку. Міністр планування та економічного розвитку Хала Ес-Саїд зазначає, що досягнення цієї мети дозволить збільшити запаси пшениці в країні до 5,2 млн тонн у порівнянні з приблизно 4 млн тонн у 2023/2024 роках.

Уряд Єгипту 1 червня вперше за останні 10 років підвищив ціни на субсидований хліб, повідомляє World Grain. З урахуванням падіння курсу місцевої валюти та зростання імпортних цін на пшеницю, чиновники вирішили підвищити вартість хліба з 4 піастрів до 20 піастрів.

За повідомленнями міністерства постачання Єгипту, скарг від населення щодо підвищення ціни, яка становить лише 16% від вартості виробництва хліба, поки не надходило.

Нагадаємо, що на початку 2010-х років у Єгипті та інших країнах Близького Сходу відбулися протести, відомі як “Арабська весна”, викликані зокрема різким підвищенням цін на несубсидований хліб на 37% та зростанням безробіття.

Джерело: graintrade.com.ua

Джерело: AR

Читайте також