Головна Агросектор Нові аграрні розписки: Податковий комітет підтримав законопроєкт щодо запровадження аграрних нот

Нові аграрні розписки: Податковий комітет підтримав законопроєкт щодо запровадження аграрних нот

by host

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України підтримав до другого читання законопроєкт “Про аграрні ноти” № 9266 від 02.05.2023. У першому читанні документ мав назву “Проект Закону про електронні аграрні розписки”, до другого читання його вирішили перейменувати.

ВАР разом з іншими галузевими асоціаціями та учасниками ринку брала активну участь у його розробці та підготовці до другого читання.

Законопроєкт №9266 спрямований саме на розширення механізмів залучення фінансування в агровиробництво шляхом запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва – аграрні ноти у формі неемісійного цінного паперу. Ця норма зробить привабливою для банків популярну серед аграріїв позику.

Також, порівняно з традиційними паперовими аграрними розписками, аграрні ноти матимуть значно спрощений порядок видачі, обігу та їх припинення. Буде створено спеціальний реєстр та електронний кабінет для операцій з Аграрними нотами. Доступ до нього можна буде отримати за допомогою електронного підпису, який не потребуватиме звернення до нотаріуса, а значить і витрати часу та коштів.

Ще однією перевагою законопроєкту є розширення, у порівнянні з традиційними паперовими аграрними розписками, варіантів застави, в тому числі можливість застави живих тварин та продуктів тваринного походження, продуктів їх первинної переробки, що створює умови для залучення ресурсів у тваринницькі господарства.

Звертаємо увагу, що закон про аграрні розписки буде існувати паралельно до закону про аграрні ноти. Таке рішення дозволить не руйнувати господарські відносини, що вже склалися на ринку з використанням паперових аграрних розписок. Надалі учасники ринку зможуть обирати прийнятний для них інструмент: або паперові аграрні розписки, або аграрні ноти в електронній формі.

Законопроєкт “Про аграрні ноти” № 9266 підтримують аграрні, бізнес та банківські асоціації. «За» його ухвалення у другому читанні й Міністерство аграрної політики та продовольства України, Національний депозитарій, Національна Комісія з цінних паперів та фондового ринку. Документ рекомендують ухвалити й міжнародні партнери. Сподіваємось на його ухвалення народними депутатами якнайшвидше.

Джерело: AR

Читайте також