Головна Агросектор На Одещині зафіксували пташиний грип

На Одещині зафіксували пташиний грип

by host

Згідно результатів досліджень патологічного (біологічного) матеріалу Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 29.02.2024 р., у зразку, що був відібраний від трупу дикої птиці (лебідь), виявлено РНК вірус грипу (типу А, субтипу H5).

З метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації та виконання вимог чинного законодавства готуються матеріали для проведення позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Болградській районній державній адміністрації, на якому буде розглянуто питання недопущення подальшого поширення збудника захворювання, у тому числі питання біологічного захисту господарств усіх форм власності, діяльність яких пов’язана з утриманням птиці, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики грипу птиці. Вживаються відповідні заходи реагування.

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області звертається до громадян, які утримують птицю! Аби мінімізувати ризик занесення грипу птиці в особисті домогосподарства, треба дотримуватися наступних обов’язкових заходів:

  • птицю утримувати ізольовано (у закритих приміщеннях, критих вольєрах тощо);
  • не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах тощо;
  • не допускати контакту домашньої птиці з дикою, територія проживання та харчування якої певним чином пов’язана з людиною (ворони, голуби, горобці, синиці, сойки, галки, граки тощо) та особливо з дикою перелітною птицею;
  • проводити ретельну очистку пташника та періодичну дезінфекцію;
  • дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також