Головна Агросектор На Миколаївщині зафіксували грип птиці

На Миколаївщині зафіксували грип птиці

by host

Відповідно до звіту Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 25.01.2024 № 000104 п.м./24, в патологічному матеріалі від 3 трупів домашньої птиці (кури), який надійшов для дослідження методом ПЛР на грип птиці з м. Новий Буг, Баштанського району, Миколаївської області, виявлено РНК вірусу пташиного грипу типу А1 субтипу Н5.

25.01.2024 о 1630 проведено засідання ДНПК при Баштанській районній військовій адміністрації та затверджено План заходів.

Територію обмежену вулицями Сковороди, Чкалова, Одеська, м. Новий Буг, Баштанського району оголошено неблагополучною (епізоотичний осередок) по високопатогенному грипу птиці і встановлено карантин з 25.01.2024.

Встановили буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населенні пункти: м. Новий Буг, с. Станційне, Новобузької міської ради, Баштанського району, птахогосподарства відсутні.

Встановили зону нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, в яку ввійшли  населені пункти: с. Новосілля, с. Новодмитрівка, с. Загальна Користь, с. Петрівка, Новобузької міської ради, Баштанського району, птахогосподарства відсутні.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху грипу птиці відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17.10.2011 № 547, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 8 листопада 2011 року за № 1277/20015.

Джерело: AR

Читайте також