Головна Агросектор На Миколаївщині аграрії створили безпілотний трактор-розміновувач

На Миколаївщині аграрії створили безпілотний трактор-розміновувач

by host
На Миколаївщині аграрії створили безпілотний трактор-розміновувач

На Миколаївщині інженери компанії “ПАЕК” сконструювали та почали експлуатувати трактор з дистанційним керуванням, який розміновує сільгоспугіддя, ненаражаючи на небезпеку людей.

Про це Укрінформу повідомили у пресслужбі компанії.

“Аграрії Миколаївщини продовжують боротись за кожен клаптик землі. В компанії ТОВ «СП «ПАЕК» наразі проходить зачистка від вибухонебезпечних предметів поля біля деокупованої Снігурівки за допомогою власного винаходу по розмінуванню. Так званий “розміновувач” розроблено на базі трактора МТЗ-80”, – розповіли у пресслужбі.

Там зазначили, що підприємство уже більше року долучається до процесу розмінування землі на Миколаївщині, адже його поля знаходяться на території, яка була окупована або там тривали бойові дії. Але це довготривалий, кропіткий і ризикований процес, який потребує значних ресурсів.

“Рік тому я разом з інженерами, керівником одного із підприємств та механізатором підірвались на протитанковій міні. У результаті багатьом з нас прийшлось відновлюватись тривалий час. Тому для підвищення безпекових заходів у процесі розмінування та обробітку земель інженерами нашої компанії було розроблено трактор-розміновувач на дистанційному управлінні», – розповів власник компанії.

Інженери компанії виготовили гідравлічний привід на барабан з закріпленими ланцюгами, які з великою силою б’ють по землі під час руху техніки. Працює трактор дистанційно, управління здійснюється за допомогою пульта на відстані 300 метрів.

«Ми довго шукали інженерне рішення щодо рульового управління, щоб рівномірно здійснювався контроль швидкості. Усю технологію розробляли і створювали самостійно саме для власних потреб та умов виконання робіт», – додали в інженерному відділі ПАЕК.

Наразі трактор працює у тестовому режимі і може проводити розмінування зі швидкістю один кілометр на годину.

Джерело: AR

Читайте також