Головна Агросектор На деокупованій Херсонщині розмінували 40% сільгоспугідь

На деокупованій Херсонщині розмінували 40% сільгоспугідь

by host
На деокупованій Херсонщині розмінували 40% сільгоспугідь

На деокупованій території Херсонської області розмінували 40% сільськогосподарських угідь.

Про це повідомив перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій, передає Укрінформ.

«Агропідприємства та фермерські господарства області, незважаючи ні на що, обробляють землю та проводять посівну. Найбільше – ячменю та гороху, а ще – льон. Цьогоріч загальна посівна площа сільськогосподарських культур очікується у межах 153 тисячі гектарів», – сказав Бутрій.

За його словами, до засіяної озимини додаються ярі зернові, зернобобові та технічні культури, а також кавуни, дині та овочі.

“Прогнозовані площі втричі перевищують показник минулого року. Це стало можливим завдяки інтенсивному розмінуванню полів”, – наголосив Бутрій.

Перший заступник начальника Херсонської ОВА зазначив, що 40% сільськогосподарських угідь на звільненому правобережжі нині розміновані – це 206 тисяч гектарів.

За його словами, щодня понад тисячу саперів працюють над розмінуванням Херсонщини. За рік кількість залучених вибухотехніків зросла у 10 разів, зауважив Бутрій.

За його словами, кожна громада самостійно визначає пріоритетність гуманітарного розмінування. Але насамперед очищують землі, на яких аграрії готові стати до роботи. Понад 90% розмінованих угідь одразу обробляються.

На думку посадовця, потужним кроком до запуску ринку гуманітарного розмінування стане програма компенсації фермерам 80% вартості розмінування земельних ділянок, що розпочнеться цьогоріч. Під цю програму уряд заклав 3 млрд грн.

Бутрій також поінформував про нові програми підтримки аграріїв, які запрацюють у 2024 році на Херсонщині. Зокрема, аграрії з деокупованих та постраждалих від війни територій, які обробляють до 120 гектарів, зможуть отримати за один гектар 8 тис. грн безповоротної допомоги. Фермери, які мають від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову, ті, хто вирощує до 500 голів кіз та овець, – по 2 тис. грн на одну особину.

Крім того, у квітні запрацює програма компенсації 25% коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва.

Продовжено і основну програму пільгового кредитування, за якою можна залучити до 90 млн гривень на розвиток підприємства. Зокрема, цьогоріч сім господарств на Херсонщині скористались державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» та отримали близько 60 млн грн, зазначив Бутрій.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також