Головна Агросектор Молдова реекспортує в Україну білоруську картоплю

Молдова реекспортує в Україну білоруську картоплю

by host
Молдова реекспортує в Україну білоруську картоплю

У Молдові, за інформацією EastFruit, середня оптова ціна на картоплю вже місяць практично не змінюється – 8 леїв/кг ($0,45/кг). При цьому в сусідній Україні другий тиждень ціна на цей продукт знижується (до $0,47/кг) і майже зрівнялася з ціною на молдавському ринку.

Коментуючи ситуацію на українському ринку картоплі, аналітики EastFruit вказували на споживчий попит, що знижується, і спроби фермерів реалізувати товарні залишки торішньої продукції як основні фактори, що давлять на рівень цін.

У Молдові запаси картоплі були порівняно невеликі навіть у першій половині зими, а в січні через псування продукції в сховищах фермери намагалися продати її за зниженими цінами. Тобто наприкінці зими у фермерських господарствах країни залишилися мінімальні запаси картоплі. Відповідно, навіть інтенсивні продажі товарних залишків місцевої картоплі навряд чи суттєво впливають на цінову динаміку ринку плодоовочевого ринку Молдови. Тим більше, що вже близько місяця «погоду на ньому роблять» постачання дешевої білоруської картоплі.

Нещодавно деякі молдавські та українські ЗМІ повідомили про збільшення експорту в Україну картоплі із країн Євросоюзу та Молдови. Оператори молдавського плодоовочевого ринку цю інформацію підтверджують, вказуючи на періодичний реекспорт білоруської картоплі із Молдови у суміжні області України.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також