Головна Агросектор Литва та Польща хочуть запровадити регулярне залізничне вантажне сполучення з Україною

Литва та Польща хочуть запровадити регулярне залізничне вантажне сполучення з Україною

by host

Литва та Польща висловили бажання організувати регулярний залізничний вантажний маршрут до України. Про це пише Rail.insider.

Питання порушувалося під час зустрічі міністрів транспорту Литви та Польщі у Варшаві цього тижня. Передбачається, що такий маршрут допоможе створити надійний коридор для експорту українського зерна через балтійські порти.

За словами міністра транспорту Литви Марюса Скуодіса, співпраця між Польщею та Литвою щодо планування нових логістичних маршрутів з Україною є критичним питанням. Посадовець наголосив на тому, що така співпраця необхідна для покращення сполучення між Центральною Європою та Балтією.

«Успіх регулярних поїздів у країнах міг би стимулювати інвестиції та модернізацію залізниць», — зауважується у дописі.

Крім того, Марюс Скуодіс підкреслив, що Транс’європейська транспортна мережа (TEN-T) дає змогу розвивати залізничний коридор між країнами Балтії та Україною. Нова мережа TEN-T уже передбачає сполучення з Україною через прикордонний пункт Дорогуськ—Ягодин. TEN-T також включає залізницю до литовського порту Клайпеда, яка потім може бути використана для забезпечення надійного експортного маршруту українського зерна.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також