Головна Агросектор Латвія запропонувала ЄС вихід із кризи з українським зерном

Латвія запропонувала ЄС вихід із кризи з українським зерном

by host

Латвія на законодавчому рівні заборонила імпорт російського зерна. Тепер балтійська країна вимагає вжити подібні заходи та ввести санкції проти російського аграрного експорту до ЄС на загальноєвропейському рівні,  оскільки продукція може бути замінена товарами з України. 

Про це заявив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе, повідомляє “Укрінформ”. 

“Ми все ще просимо поширити на російське зерно та  продовольчі товари європейські санкції. Латвія ухвалила національне законодавство, яке захищає нас  від російського імпорту. Це не впливає на транзит до третіх країн, у тому числі до інших країн ЄС”, – підкреслив Армандс Краузе.

Він додав, що все, що імпортується з Росії, може імпортуватися з України.

“І таким чином, ми підтримаємо Україну, а не допомагатимемо Росії підгодовувати її машину війни”, – підкреслив Армандс Краузе.

Латвійський урядовець наголосив, що Спільна сільськогосподарська політика ЄС потребує уточнення, оскільки з часів її останнього перегляду у 2021 році багато змінилося, і наразі триває кровопролитна війна, яка багато чого змінює як у геополітичній ситуації, так і на ринку.

“Зараз ми маємо ці труднощі на польському кордоні. Ми повністю підтримуємо Україну. З точки зору Європейського Союзу, те, що відбувається на кордоні, не є зрозумілим. Ми маємо переконатися, що в нас є вільний рух товарів між країнами ЄС, і що ми не маємо заблокованих кордонів. Ми маємо швидко адаптуватися.Ми маємо діяти швидко”, – підкреслив Армандс Краузе.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також