Головна Агросектор Ізраїльський стартап вирощує кавові зерна з клітин дерева

Ізраїльський стартап вирощує кавові зерна з клітин дерева

by host

Pluri, ізраїльський гравець у сегменті клітинного сільського господарства, запустив виробництво кави із клітин. Бізнес виділили в окрему дочірню компанію, яка має революціонізувати індустрію вартістю $132 млрд.

Урожайність кавових плантацій падає через зміну клімату. Зі 124 відомих видів кави 75 (а це 60%) перебувають під загрозою зникнення. Ціни на каву постійно зростають, тому новий спосіб її вирощування стає як ніколи доречним. 

Не тому, що ви її випили в інший час, а тому, що скоро буде нічого засипати у кавоварку. 

При цьому попит на каву постійно зростає. Згідно з прогнозами, до середини століття людство вимагатиме втричі більше кави.

Для багатьох стартапів це означає пошук альтернатив, спроби зварити схожий напій з інших інгредієнтів, відтворивши сенсорні властивості справжньої кави. Таким шляхом пішли Northern Wonder (Нідерланди), Voyage Foods та Atomo (США). Вони розробили інноваційні напої із непередбачуваних інгредієнтів, у списку яких – боби люпину, нут, ріжковий горох, жито разом з коренями кульбаби, виноградні кісточки, цикорій, насіння фініків, гриби тощо. 

Французький стартап Amatera навіть вдався до молекулярної біології та генетики культур, щоб запропонувати світу альтернативну каву.

Pluri належить до третьої когорти — компаній, які звернулися до виробництва кави із клітин. 

Для цього Pluri провела біопсію рослин та створила банк клітин кави. Компанія запевняє, що для біопсії їй достатньо листя рослин. Біореактор продукує справжні кавові зерна, які збирають, висушують та обсмажують.

Інноваційна кава має ще отримати схвалення регуляторних органів. 

Джерело: newfood.media

Джерело: Агроновини

Читайте також