Головна Агросектор Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

by host

За 2023 рік в Україна імпортувала з Польщі майже 398 тис. тонн мінеральних добрив, слідує з даних Державної мирної служби, отриманих виданням Delo.ua. Таким чином, польський імпорт займає близько 10% українського ринку добрив, який оцінюється в майже 4 млн тонн на рік.

Найбільше в минулому році в Україну з Польщі ввезено аміачної селітри, добрив NPK, а також сульфатів. 

Для частини сегментів добрив Польща в 2023 році стала найбільшим торгівельним партнером України, тоді як в інших – великим постачальником: 

  • по селітрі, аміачній селітрі, КАС і NPK – 1 місце серед інших країн-імпортерів;
  • по сульфатам – 2 місце;
  • по NP – 3 місце;
  • по аміаку і карбаміду – 5 місце

Як зазначає директор департаменту корпоративних комунікацій холдингу Group DF Олег Арестархов, імпорт польських добрив пов’язаний з наступною специфікою:

  1. Польща продовжує торгувати добривами з країнами-агресорами РФ і Білоруссю – в 2022 році ця країна імпортувала з РФ 180 тис. тонн азотних добрив, а в 2023 – майже 600 тис. тонн. Польський ринок перенасичений дешевими російськими та білоруськими добривами, надлишок яких перепродається в інші країни, в тому числі в Україну;
  2. Деякі польські виробники мають тісні зв’язки з РФ – росіяни залишаються співвласниками окремих польських заводів з виробництва добрив;
  3. Польща дотує своїх виробників добрив. Наприклад, під час газової кризи, коли ціни на газ катастрофічно зросли, польські хіміки отримували дотації на газ. Українські заводи позбавлені держдопомоги, тому вони знаходяться в нерівних умовах з поляками.

Через це український хімпром виступає за обмеження імпорту з тих країн, які сьогодні перенасичені добривами з РФ, підкреслює співрозмовник видання.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також