Головна Агросектор Громади – одні з ключових бенефіціарів ринку земель

Громади – одні з ключових бенефіціарів ринку земель

by host
Громади – одні з ключових бенефіціарів ринку земель

На цьому наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик під час вступного слова в межах онлайн-дискусії «Земля як джерело додаткових ресурсів для агросектору та громад», організованої Київською школою економіки (KSE) спільно з Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО).

За його словами, з моменту відкриття ринку земель частка надходжень до бюджетів громад зросла і становить 14% всіх бюджетних надходжень. Лише від оренди землі громади щороку отримують понад 1 млрд грн. А якщо використовувати потенціал отриманих у межах децентралізації земель правильно, вони слугуватимуть ефективним ресурсом для збільшення обсягів залучених коштів. Зокрема можна зосередитися на просторовому плануванні.

«Завдяки розробці комплексного плану просторового розвитку своєї території громади можуть істотно збільшити надходження від землі: по-перше, шляхом виявлення земель, які використовуються неофіційно, по-друге, визначенням територій, запланованих для певних видів діяльності», – пояснив Денис Башлик.

Під час дискусії учасники обговорили практичні кроки  щодо поліпшення законодавчих та регуляторних умов для реалізації потенціалу ринку сільськогосподарських земель в Україні, шляхи їхнього ефективного використання як інструменту для залучення додаткових інвестицій  в агросектор. Окрім цього, експерти Київської школи економіки презентували результати економічного аналізу ринку земель в Україні у 2023 році, проведеного в межах дослідницького проєкту «Земля незламності» за підтримки Програми USAID АГРО.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також