Головна Агросектор Фуа-гра із цвілі, грибів та сої: світові компанії створюють інноваційні рецепти делікатесу

Фуа-гра із цвілі, грибів та сої: світові компанії створюють інноваційні рецепти делікатесу

by host
Фуа-гра із цвілі, грибів та сої: світові компанії створюють інноваційні рецепти делікатесу

Обсяг світового ринку замінників фуа-гра у 2024 році сягнув $282 млн, і до 2025-го зросте ще на 5,3%.

Фуа-гра є суперечливим і розкішним кулінарним виробом, виготовленим із печінки гусей або качок, які піддавалися надмірному вигодовуванню шляхом введення зонда безпосередньо у стравохід птаха. Цей процес призводить до значного збільшення печінки, та робить її неймовірно жирною. Саме така печінка високо цінується гурманами як делікатес.

Етичні проблеми отримання фуа-гра породжують пошук все нових, більш милосердних способів виробництва танучого у роті продукту. Схоже, додати рослинний варіант делікатесу у своє портфоліо стало справжнім трендом навіть серед найбільших виробників їжі.

Каліфорнійська компанія The Better Meat розробила фуа-гра на основі міцелію, яка виявилася популярною в елітних ресторанах. Інша компанія Prime Roots застосувала подібний підхід до своєї фуа-гри, але за основу рецептури взяла цвілеві гриби коджі.

У Європі рослинний бренд Nestlé Garden Gourmet у грудні запропонував веганський Voie Gras з оновленою рецептурою. Виготовлений із сої та пасти місо продукт став популярним ще після сезонного запуску у 2022 році. 

Іспанська компанія Hello Plant Foods також повідомила про успіх продажів веганської версії фуа-гра, реалізувавши під час святкового сезону понад 100 тис. одиниць свого продукту. Завоювати споживачів – і м’ясоїдів, і вегетаріанців – допомогла і ціна продукту, вдвічі нижча за оригінальний делікатес.

Джерело: newfood.media

Джерело: AR

Читайте також