Головна Агросектор Експертка спрогнозувала можливий обвал цін на картоплю

Експертка спрогнозувала можливий обвал цін на картоплю

by host

На думку Тетяни Гетьман, директорки департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА, рекордно високі ціни на картоплю можуть драматично обвалитися у першій половині літа, і нестабільність триватиме наступні три сезони.

Експертка зазначила, що ринок картоплі цього сезону має рекордно високі ціни у гривневому еквіваленті, що свідчить про те, що відносна стабільність цін може залишити  ринок картоплі як мінімум на 3 наступні сезони.

«Питання садити чи не садити картоплю у цьому році стає риторичним не лише для фермерів, а й для населення. Загроза драматичного обвалу цін уже у першій половині літа 2024 року є досить високою не тільки через ймовірність збільшення внутрішнього виробництва, а й за рахунок імпорту», – наголосила Тетяна Гетьман.

Щоб уникнути негативних наслідків цінової турбулентності вона порадила фермерам перестати грати в «казино» з площами, робити акцент на тому, що вміють вирощувати найкраще. А також оптимізувати собівартість через покращення врожайності та товарності продукції. І налагодити стабільну співпрацю з кількома партнерами в сегментах «фреш» та «переробка».

Джерело: AgroTimes

Джерело: Аграрні новини

Читайте також