Головна Агросектор Чому знову подорожчали тепличні томати в Україні?

Чому знову подорожчали тепличні томати в Україні?

by host

В Україні відзначається чергове підвищення цін у сегменті тепличних помідорів, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. У міру подорожчання попит на імпортні томати на внутрішньому ринку поступово слабшає, проте, імпортери продовжують підвищувати ціни в даному сегменті. Продавці аргументують свої дії високими цінами на тепличні томати на внутрішньому ринку в Туреччині, звідки в зимовий період традиційно здійснюють основні поставки цієї продукції на ринок України.

Таким чином, представники оптових компаній поточного тижня активно підвищували відпускні ціни на імпортні томати до 70-90 грн/кг ($1,84-2,36/кг), що в середньому на 14% дорожче, ніж тижнем раніше.

Ще одним приводом для подорожчання тепличних томатів стала доволі таки обмежена пропозиція цієї продукції на ринку. Так, на сьогодні основну пропозицію на українському ринку становить винятково імпортна продукція, оскільки українські тепличні комбінати вийдуть на ринок із новим оборотом не раніше середини березня.

При цьому, варто зазначити, що ціни на тепличні помідори в Україні сьогодні залишаються найвищими серед усіх країн регіону моніторингу проєкту EastFruit. 

Джерело: Аграрні новини

Читайте також