Головна Агросектор Через високий попит на ікру її тепер роблять з водоростей

Через високий попит на ікру її тепер роблять з водоростей

by host

Канадська компанія Modern Foods створила лінійку Vegan Kaviar, яка імітує ікру лосося та білуги.

Інноваційна ікра на основі морських водоростей має такий же розкішний смак, але є доступною альтернативою звичному делікатесу, говорять у компанії.

Новий продукт пропонують у ресторанах, які спеціалізуються на суші та морепродуктах, роздрібних магазинах по всій Канаді, включаючи власні бари компанії Modern Wellness у Ванкувері, а також онлайн. 

Vegan Kaviar представлена у трьох варіантах: ікра зі смаком васабі, оригінальна, яка імітує яйця білуги (риби, яка існує вже понад 3 млн років), та веганська альтернатива лососевій ікрі у класичному варіанті.

«З запуском Vegan Kaviar ми заповнюємо прогалину на ринку доступної розкоші в сегменті морепродуктів», — заявив Автар Далівал, генеральний директор Modern Plant-Based Foods. 

Очікується, що ринок ікри сягне $547 млн до 2029 року, зростаючи з середньорічними темпами у 7,96%, починаючи з 2024 року. Згідно з галузевими дослідженнями, збільшення попиту частково пояснюється висхідним інтересом споживачів до насичених поживними речовинами закусок і продуктів. 

Водночас етичний аспект отримання делікатесу породжує чимало дискусій. Тому Modern Foods вже є не першою компанією, що пропонує рослинні альтернативи звичайній ікрі. Наприклад, голландський виробник Cavinoir створив два таких продукти на рослинній основі: блискучу ікру чорного кольору та ікру в стилі локса (ікра кета) з червонувато-помаранчевим відтінком. А британці навіть виростили чорну ікру у лабораторії.

Джерело: newfood.media

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також