Головна Агросектор Через наплив імпортної продукції ціни на картоплю в Україні почали знижуватися

Через наплив імпортної продукції ціни на картоплю в Україні почали знижуватися

by host

На український ринок з початку поточного тижня почали масово надходити партії імпортної картоплі нового врожаю, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Даний факт вже негативно позначився на відпускних цінах на місцеву продукцію.

Так, тільки за останній тиждень, згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, ціни на картоплю в Україні знизилися в середньому на 12% і сьогодні варіюються в діапазоні 14-20 грн/кг ($0,36-0,51/кг). При цьому імпортна картопля нового врожаю виробництва Єгипту та Азербайджану сьогодні надходить у продаж по 25-30 грн/кг ($0,64-0,77/кг).

Варто зазначити, що на поточному тижні на українському ринку також істотно зросла і пропозиція місцевої продукції. Так, з настанням відносно теплої погоди більшість виробників поспішають реалізувати обсяги торішньої картоплі, що залишилися на зберіганні, і повністю сконцентруватися на посівній кампанії. Тим часом населення також почало активно розпродавати залишки картоплі, якісні показники якої здебільшого досить невисокі.

При цьому, попри здешевлення в даному сегменті, на сьогодні картопля в Україні коштує в середньому у 2,5 раза дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

Джерело: AR

Читайте також