Головна Агросектор Через експорт зерна в Україні діє масштабна схема ухилення від оподаткування

Через експорт зерна в Україні діє масштабна схема ухилення від оподаткування

by host

Протягом двох років війни в Україні діють масштабні “чорні” схеми побудовані на експорті зерна. 

Про це повідомляє адвокат Василь Костюк.

“Схема з “чорним зерном” використовується для ухилення від оподаткування і виведення валюти з країни. Необліковане зерно купують у фермерів за готівку та оформлюють на фіктивні компанії-одноденки, які експортують його за кордон. Дорогою вантаж може декілька разів змінювати власника і зрештою продається кінцевому покупцю. Але отримані кошти залишаються у однієї з компаній-посередників і до України не повертаються. В Україні компанії одноднівки оголошуються банкротом, адже це фальшиві компанії”, – зазначає Костюк.

“Мережа таких фірм-одноденок може налічувати близько 500 одиниць. В схемі задіяні податкова, митниця, Держсанепіднагляд, БЕБ, СБУ, які покривають та не помічають очевидних “чорних схем”, від яких страждає державний бюджет. Таким чином, експорт “чорного зерна” дозволяє відмивати та виводити за кордон доходи від інших тіньових схем, які передбачають продаж товарів чи послуг за готівку”, – йдеться в повідомленні.

За словами Василя Костюка, на експорті зерна побудовані масштабні схеми відмивання ПДВ через конвертаційні центри та виведення валюти за кордон, в обхід оподаткування. Від цього державний бюджет зазнає десятків мільярдів доларів.

Адвокат Костюк звертає увагу, що структурно конвертаційний центр складається з фіктивних фірм, банків та “своїх” людей у владі. Останнє є особливо важливим, оскільки дозволяє безперешкодно реалізовувати всі незаконні схеми.

“За попередніми оцінками, експортери, які вивозили зерно за тіньовими схемами, не повернули до України до $20 млрд виторгу. Відповідно від 20% до 50% експорту українського зерна може використовуватися для виведення валюти за кордон та відмивання грошей”, – говорить Василь Костюк. 

“Минулого року, румунські журналісти розслідувачі з’ясували, що українське зерно експортують сумнівні компанії. Вони встановили, що половина українських експортерів не подала жодної митної декларації, а більшість поданих документів обробили за 90 хв, тобто на оформлення однієї декларації – 9 хв. За рік влада так і не вирішила проблему”, – підсумовує Костюк. 

Джерело: Українські новини

Джерело: Агроновини

Читайте також