Головна Агросектор Британці винайшли фермент, що перетворює з’їдені солодощі на здорову їжу

Британці винайшли фермент, що перетворює з’їдені солодощі на здорову їжу

by host

Про це розповідає News IO

Британський стартап Zya розробив дієтичне рішення, яке допомагає організму перетворювати цукор на клітковину до того, як він засвоївся. Зараз інновація очікує схвалення регуляторних органів.

Продукт розроблений для ринку США і очікувано з’явиться там у 2026 році.

Стартап звертає увагу, що американці щодня з’їдають 17 ложок доданого цукру – втричі більше за норму. 11% населення страждає на цукровий діабет 2 типу, а кожна третя людина має клінічне ожиріння. Тільки 5% населення США споживають рекомендовану кількість клітковини на день. 

Усунути цю проблему допоможе інноваційний фермент, який перетворює цукор на клітковину всередині травної системи, говорить співзасновник і генеральний директор Zya Джошуа Сауер.

Його розробка є вдосконаленою версією інулосахарази – ферменту, який перетворює сахарозу в клітковину інуліну (знаходиться, наприклад, у корені цикорію) і D-глюкозу. Фермент діє на цукор до того, як організм зможе його розщепити та засвоїти. 

Продукт виробляється за допомогою генно-відредагованих мікроорганізмів, знайдених у мікробіомі людини, які здатні перетворювати цукор на клітковину в кишечнику, але у зовсім малих кількостях.

Zya модифікувала фермент, щоб збільшити масштаб корисного результату та покращити стабільність і продуктивність ферменту. 

У компанії говорять, що додавання «мікрокількостей» ферменту може перетворити до 30% цукру на харчові волокна, зберігаючи смаковий профіль оригінального продукту.

Сауер і його команда уже випробували інновацію на свинях (тварини не постраждали), які мають травний тракт, подібний до людського, і виявили «значущий рівень перетворення цукру в клітковину» порівняно з продуктами, що не містять ферменту. Далі інновацію тестуватимуть на людях.

Джерело: newfood.media

Джерело: Новини аграрного бізнесу