Головна Агросектор Борщ подорожчає: ціни на капусту поповзли вгору

Борщ подорожчає: ціни на капусту поповзли вгору

by host

Активний попит на білокачанну капусту дав можливість українським фермерам на поточному тижні підвищити ціни на дану продукцію. Сьогодні цей овоч пропонують до продажу по 8-12 грн/кг.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Зазначається, що наразі представники оптових компаній відзначають нестачу капусти на ринку, що на тлі стабільно високої активності покупців і є основною причиною зростання цін в даному сегменті.

В результаті, вже сьогодні українські виробники пропонують до продажу  капусту по 8-12 грн/кг, що в середньому на 26% дорожче, ніж тижнем раніше.

“Українські виробники позитивну цінову тенденцію пов’язують насамперед із сезонним фактором. Крім того, пропозиція некондиційної капусти, яка раніше чинила негативний вплив на формування цінового рівня, помітно скоротилася, що також сприяє подорожчанню”, – пояснюють аналітики.

Вони додають, що навіть після подорожчання наразі капуста в Україні коштує в середньому на 33% дешевше, ніж наприкінці лютого 2023 року.

При цьому, експерти не виключають, що фермери будуть і далі робити спроби підвищити ціни, оскільки запаси якісної білоголової капусти в сховищах місцевих господарств продовжують скорочуватися.

Джерело: Аграрні новини

Читайте також